WPC teraszburkolatok kivitelezésekor mindig abban kell gondolkodnunk – ahhoz, hogy szép, stabil és hosszútávon élvezhető legyen teraszunk –, hogy megfelelő legyen a WPC teraszburkolat aljzata.
Régebben sok esetben alkalmazták a döngölt kavicságy-, vagy a zúzott bazalt alapot, hogy elkerüljék a betonozás okozta kellemetlenségeket – pedig a beton (az egyik) legstabilabb WPC terasz alap.
Mivel a nem megfelelő aljzat biztosítása miatt sok probléma és reklamáció merült fel idővel a kivitelezések során, így a kivitelezőknek be kellett/kell látniuk, hogy a beton alap a legmegfelelőbb a WPC burkolatok alá.
A mai tapasztalat az, hogy az Ügyfelek szeretik, ha gyorsan elkészül álmaik terasza, a lehető legtisztább kivételezésben, és a lehető legrövidebb időn belül.
Viszont a betonozás több napos folyamat, hiszen ásni kell, zsaluzni kell, majd ki kell önteni betonnal az alapot stb…
Ezek ismeretében a WPC teraszburkolatok kivitelezését egy új szintre lehet emelni, ahol zártszervény szerkezetre kerülnek rögzítésre, ezáltal kiváltva akár a párnafát és elkerülve a betonozás okozta körülményeket.
A zártszelvény szerkezetre pontos burkolatkiosztási tervet kell készíteni, ezáltal csökkentve a káló mennyiségét. Viszonylag gyors megoldás, melyet előzetesen egy helyszíni szemle előz meg. A zártszelvény szerkezet lerakása előtt az aljzatot (fű, föld, murva stb.) már csak vízszintbe kell hozni és a WPC burkolat már össze is szerelhető, azaz kivitelezhető.
NEM HANGZIK ROSSZUL?