IGEN, JÓL LÁTOD, VAN OLYAN, HOGY NEGYEDIK GENERÁCIÓS WPC TERASZBURKOLAT, DE EZ MIT IS JELENT?
Sokszor tapasztalom, hogy a hagyományos – első generációs – WPC teraszburkolat is még újdonságnak számít, és van mikor „műanyag” burkolatnak is nevezik. Viszont ettől függetlenül kijelenthetjük, hogy azért eléggé elterjedt teraszburkolatnak minősül (már).
A WPC burkolat nem más, mint a fa-, és a műanyag keveréke, ötvözete –a nevének rövidítése is ezt mutatja: Wood Plastic Comosite. A ma már első generációsnak nevezett WPC burkolat, anno egy forradalmian új terméknek számított – azaz maga az ötlet, hogy a fát a műanyaggal ötvözték. Mivel új terméknek számított, így csak napjainkra érte el azt, hogy tapasztalatokhoz jutottunk, hiába a sok tesztelés.
Az első generációs WPC teraszburkolatnak van egy minimális színvesztesége, azaz fakul, és natúr anyag lévén a farostnak (bambuszrostnak) köszönhetően a nedvességet is be tudja szívni – ezáltal is tud tágulni, mozogni nem csak a hő hatására. Ennek kiküszöbölésére álltak elő, szintén egy új technológiával, hogy magát a WPC anyagot bevonták egy speciális védőréteggel (360°-ban)*.
Ez a védőréteg megvédi magát a WPC anyagot a külső hatásoktól, ami által még ellenállóbb lesz. Abszolút fahatású-, faerezetű felülettel rendelkezik, ezáltal is biztosítva a maximális fa hatást, érzetet és a színvilágról még nem is beszéltem.
Természetesen ezek az anyagok ma már nem csak teraszburkolatként, hanem kerítéselemként és falburkolatként is elérhetők.
Szerintem a képek magukért beszélnek…
*A második generációs teraszburkolatnak csak a járófelületére került valamilyen védő jellegű réteg. A harmadik generációsnak már mind a két felületére került, viszont mind a két esetben a nútok (is) szabadon maradtak.